Přidat do oblíbených

Váš košík obsahuje
0 položek
o celkové hodnotě
0 Kč s DPH

Péče o nástroje

Dekontaminace – mechanická očista

Biologické nečistoty se odstraní tamponem nebo kartáčkem pod tekoucí vodou. Poté použijeme chemickou desinfekci ponořením příp. vystříkáním nástroje k tomu určeným desinfekčním přípravkem. POZOR! V případě potřísnění krví nedostatečné! Nutno použít sterilizaci. Po mokré mechanické očistě je naprosto nezbytné nástroj důkladně osušit, klouby a spoje dosušit horkým vzduchem (např. fénem na vlasy) a následně nástroj ošetřit jemným lubrikačním olejem nebo grafitovým sprejem WD40, který vytlačuje vlhkost i z nepřístupných částí nástroje a tím značně prodlužuje jeho životnost a zamezuje reznutí.

Desinfekce - ničení choroboplodných mikroorganismů.
Chemickou cestou zčásti zničí a zčásti zabraňuje v dalším růstu bakteriím. Desinfekcí však nikdy nedosáhneme jejich dokonalé nepřítomnosti. Nikdy nenahradí sterilizaci. Neničí vir HIV. Chemická desinfekce se provádí ponořením příp. vystříkáním nástroje pouze k tomu určeným desinfekčním přípravkem (např. Sekusept Forte, Sekusept Plus, Insidur, atd). Roztok připravíme přesně podle návodu výrobce a na dobu jím určenou. POZOR! Pro delší životnost výrobku je důležité ihned po vyjmutí z desinfekční lázně nástroje osušit tamponem nebo jemným hadříkem. Nikdy je nenecháváme samovolně oschnout (na nástroji se objeví neodstranitelné fleky). Klouby a spoje dosušit horkým vzduchem (např. fénem na vlasy) a následně nástroj ošetřit ve spoji jemným lubrikačním olejem nebo grafitovým sprejem WD40, který vytlačuje vlhkost i z nepřístupných částí nástroje a tím značně prodlužuje jeho životnost a zamezuje reznutí.

Sterilizace - usmrcuje nebo odstraňuje všechny mikroorganismy
Vysterilované nástroje jsou sterilní tj. lékařsky čisté. Sterilizované nástroje jsou i vydesinfikované. Od určité teploty (v závislosti na tlaku) ničí vir HIV. Používají se buď parní sterilizátory nebo horkovzdušné sterilizátory. Teploty a doba potřebná pro dokonalou sterilizaci jsou přesně určené výrobcem a je tudíž nutné je dodržovat. Nástroje s niklovou povrchovou úpravou je absolutně nevhodné sterilizovat. Do sterilizátorů používáme pouze nástroje vysoce legované a tepelně tvrzené. Tyto nástroje jsou výrobcem označeny jako NEREZ, INOX, Rostfrei nebo Stainlesss. O vhodnosti použití nástrojů pro jednotlivé stupně očisty vám též poradí odborný prodejce. Z tohoto důvodu je dobré nakupovat pouze ve specializovaných prodejnách. Po sterilizaci je vhodné nástroj ve spoji ošetřit jemným lubrikačním olejem nebo grafitovým sprejem WD40, který vytlačuje vlhkost i z nepřístupných částí nástroje a tím značně prodlužuje jeho životnost.

Sdílejte na DeliciousSdílejte na DiggSdílejte na FacebookSdílejte na Google BookmarksSdílejte na StumbleuponSdílejte na TwitterSdílejte na LinkedIn

Výběr měny


Vyhledávání

Filtr produktů

kategorie
Cena
Kč Kč 
Dostupnost
Záruka
materiál pouzdra
barva
povrchová úprava
délka
brusná plocha - materiál: