Přidat do oblíbených

Váš košík obsahuje
0 položek
o celkové hodnotě
0 Kč s DPH

Martor Solingen

Výrobce pracovních nožů a čepelí. K dnešnímu dni má Martor v nabídce již 270 typů a modelových verzí a přes 300 různých čepelek, což činí Martor předním výrobcem na trhu a to především mezi experty na bezpečné řezání, díky řadě TUV certifikovaných modelů.

Umění řezat

Nedostatek holících potřeb v zásobování německé armády během 2. světové války byl pro 20. letého Helmuta Beermanna podnětem k registraci komisního prodeje holících čepelí (žiletek). Licence mu byla udělena v roce 1940. Když se stal Helmut Beermann válečným zajatcem USA armády, poprvé viděl holící strojek s výměnnou čepelí. Tímto nápadem byl naprosto fascinován a rozhodl se pro spuštění výroby. První modely nožů v tomto provedení se v 50. a 60. létech příliš dobře neprodávaly, jelikož zákazníci spíše preferovali kapesnÃ? a kuchyňské nože vhodné k řezání všeho co zákazník požadoval.

Zvýšení prodeje přinesla vlna stylu "udělej si sám" v 60. letech. Velmi velký nárůst prodeje nastal v roce 1976, kdy firma MARTOR představila jako první na světě bezpečnostní nůž s automatickým návratem čepele do rukojeti (po ztrátě kontaktu nože s řezaným materiálem) - MARTOR PROFI. Od té doby je hlavním cílem firmy Martor Solingen podpora zákazníků z oblasti průmyslu, díky bezpečnostním nožům, repliky hodinek které zajišťují bezpečnější pracovní podmínky.Ve spolupráci s průmyslovými společnostmi a pomocí v prevenci proti úrazům bylo vyvinuto mnoho druhů bezpečnostních nožů.

Sdílejte na DeliciousSdílejte na DiggSdílejte na FacebookSdílejte na Google BookmarksSdílejte na StumbleuponSdílejte na TwitterSdílejte na LinkedIn

Výběr měny


Vyhledávání

Filtr produktů

kategorie
Cena
Kč Kč 
Dostupnost
Záruka
materiál pouzdra
barva
povrchová úprava
délka
brusná plocha - materiál: